11 Gün Uyumazsanız Ne Olur

Paylaş
 

11 Gün Uyumazsanız Ne Olur ..
Randy Gardner 1948 yılında Amerika’da dünyaya geldi.Gardner Ailesi’nin en büyük evladı Randy’di.
Onu dünyaya tanıtan özelliği ise uzun süre uyumadan durabilmesiydi.Uyku Randy için temel bir ihtiyaç olmaktan çıkmıştı.

1964 yılında henüz 16 yaşındaydı, San Diego’daki bir liseye gidiyordu.Ailesi bu rekor denemesine pek sıcak bakmıyordu, Ray ise bu rekor denemesini, kendini gösterme fırsatı olarak görüyordu.

Benzer bir deney yakın bir zaman önce 15 kedi üzerinde yapılmış ve deney ekibi çok kötü bir tablo karşı karşıya kalmıştı.Kediler deney sonrasında anormal davranışlar sergilemiş ve günler sonra bile eski hallerine dönememişlerdi.

Rekor denemesi Dr. William Dement önderliğinde yapıldı.Yarışma sırasında Randy’in sağlık durumu John Ross tarafından belirli periyotlarla kontrol edildi.Randy’in sınıf arkadaşları Bruce ve Joe’de bu rekor denemesi için günlük yazdılar.

Randy ilk günlerde hiçbir sıkıntı yaşamadı, gayet sağlıklıydı.Günler geçtikçe ruh halinde bazı değişiklikler meydana geldi, fakat bu durumda çok ciddi bir sorun teşkil etmiyordu.2.güne gelindiğinde konuşmasında bazı sorunlar olduğu gözlemlendi ama bunlar ufak problemlerdi.Yarışma için bir engel teşkil etmiyorlardı.

Bu yazı 102 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
SANKO PARK'TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR | Paylasalim.net: […] post SANKO PARK’TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR first appeared on
2020-08-21 07:49:19
yorum ikonu
Genç DJ'ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor | Paylasalim.net: […] post Genç DJ’ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor first appeared
2020-08-21 07:48:57
yorum ikonu
2020-08-05 07:26:37