2021 Cadillac Escalade İç Dış ve Sürüş

Paylaş
 

2021 Cadillac Escalade İç Dış ve Sürüş …

Cadillac’ın dev SUV’si çarpıcı Escala konseptinin tasarım ipuçlarını alıyor ve isteğe bağlı bir dizel motor ekliyor.

Cadillac Escalade SUV, 2021 için markanın Escala konseptinden alınmış stiliyle yeniden tasarlandı.
Platformunu yeni Chevy ve GMC tam boyutlu SUV’larla paylaşıyor, yani daha fazla iç alan açan bağımsız bir arka süspansiyon kazanıyor.
Yeni Escalade 2020’nin sonlarında satışa sunulacak.

Cadillac 2016’da muhteşem Escala konseptini gösterdiğinde, General Motors’un halo markasının nihayet lüks pazarda rekabet etmek için ihtiyaç duyduğu Mercedes-Benz S sınıfı savaşçıyı yapacağı anlamına gelebileceğini düşündük. Escala’nın tasarımının parçaları Cadillac serisine filtre etmeye başladı, ancak bu şov otomobilinin gerçek üretim formu şoförlü bir sedan olarak gelmeyecek. Bunun yerine 2021 Cadillac Escalade olarak geliyor.

Önceki nesiller gibi, beşinci nesil Escalade platformunu GM’nin diğer büyük SUV’leri, Chevrolet Suburban ve Tahoe ve GMC Yukon ile paylaşacak. Manyetolojik amortisörler, Escalade tabanı dışında standart olarak gelir ve bir dizi yüksekliği ayarlanabilir hava yayları mevcut olacaktır. GM’nin tam boyutlu SUV ailesinin geri kalanında olduğu gibi, yeni bir bağımsız arka süspansiyon eski kamyonun canlı aksının yerini alıyor ve daha rafine bir sürüş vaat ediyor. Bu takas, daha düşük bir yük tabanına izin verir, içeride daha fazla alan yaratır – özellikle üçüncü sırada yer alan ve daha önce Squatty Lazımlık pozuna benzer şekilde benzer bir pozisyon benimsemek zorunda kalan yolcular için.

 

Escalade dışarıdan da büyüdü. Cadillac dingil mesafesini standart uzunluktaki modelde 4.9 inç ve Escalade ESV’de (yani uzun dingil mesafesi trimi) 4.1 inç kadar uzattı. SUV’un gövdesi, giden modelden 7.1 inç daha uzun; Genişletilmiş dingil mesafesi baskısı durumunda 2,6 inç daha uzun. Bu ekstra uzunluk, yeni arka süspansiyonun paketleme avantajı ile birlikte, önceki Escalade’in sedan benzeri 15 küpüne kıyasla kargo odasını 11 fit küp artırmaya yardımcı oluyor. ESV modelleri, üçüncü sıranın arkasında toplam 43 adet olmak üzere dört fit küp kazanır.

 

Küçük blok 6.2 litrelik V-8, Escalade’in ana motoru olarak hizmet vermeye devam edecek, ancak 420 beygirlik işgücü şimdi GM’nin Dinamik Yakıt Yönetimi silindir devre dışı bırakma sistemini kullanacak. Escalade, ilk kez dizel motorla da satışa sunulacak ve aracın piyasaya sürülmesinden birkaç ay sonra gelecek. Bu 277 beygirlik turboşarjlı 3.0 litrelik sıralı altı, 460 pound-feet tork üretiyor. Ve tüm Escalades, General’in dizisinde başka yerlerde görülen yumuşak vitesli 10 vitesli otomatik sistemden faydalanacak.

Escalade, mühendisliğini daha proleter kardeşleriyle paylaşabilir, ancak tasarımcılar Escala’nın etkisini burada hissettirmek için çok çalıştı. Büyük ızgara, yıllardır olduğu gibi fırçalanmış krom çubuklarla veya iki sportif görünümlü örgü tasarımından biriyle kullanılabilir. Farlar ince dikey imzalarını koruyorlar, ancak SUV’un müthiş genişliğini daha da vurgulamak için dar bir yatay eleman ekliyorlar.

 

 

İçeride, Escala’nın neredeyse bir kopyası olan devasa bilgi-eğlence sistemi otomobilin merkezidir. Tasarımcılar, Escalade’in uyum ve bitişini lüks rakipleriyle aynı hizaya getirmeye kararlıydı ve iç mekanı gerçek ahşap döşeme ve karmaşık kapitone ve boru ile deriye sürerek başladılar. Cadillac, deri tedarikçisinin bazı karmaşık tasarımları çıkarmak için yeni makinelere yatırım yapması gerektiğini söyledi. AKG tarafından sunulan 36 hoparlörlü bir ses sistemi var ve Escala’nın akıllı özel kumaş iç kısmı bile Escalade’in üst döşeme seviyelerinde bir görünüm kazandıracak. Lüksden başka bir nodda, Caddy’nin plebe sütuna monte edilen değiştiricisi, şık görünümlü bir elektronik konsol değiştiricisi ile değiştirildi.

 

data-ad-slot="2534044947">
Bu yazı 101 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
SANKO PARK'TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR | Paylasalim.net: […] post SANKO PARK’TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR first appeared on
2020-08-21 07:49:19
yorum ikonu
Genç DJ'ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor | Paylasalim.net: […] post Genç DJ’ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor first appeared
2020-08-21 07:48:57
yorum ikonu
2020-08-05 07:26:37