Artık Kullanmanız Gereken Tüm Kısayol Tuşları

Paylaş
 

Artık Kullanmanız Gereken Tüm Kısayol Tuşları..

Windows tuşuyla birlikte E harfine basarsanız, Dosya Gezginini açar ve aradığınızı hızlıca bulabilirsiniz.

İnternet sayfalarında veya çalıştığınız bir belgedeki tüm içeriği seçmek için Ctrl ve A’yı kullanın. Silmek veya kaldırmak içinse Ctrl [+] D işinize yarayabilir!

Görev Yöneticisi, bilgisayarla çalışan herkesin vazgeçilmezlerindendir. Ona daha kolay erişmek içinse Ctrl [+] Shift [+] Esc’i kullanın ve zaman kazanın!

Mac kullanıcıları için de çok kullanışlı Esc komutları var! Örneğin Option ve Command ile birlikte Esc ’e basarsanız, uygulamayı hızlıca kapatabilirsiniz.

Açık uygulama ve programları da Tab tuşuyla kontrol edebilirsiniz. Windows kullanıyorsanız, Ctrl[+] Alt [+] Tab’a basın ve yön tuşlarını kullanarak açık programlar arasında gezinin.

Dahası, fareniz yoksa ve ekranda gez inmeniz gerekiyorsa, Tab’a basarak Yukarı ve Aşağı tuşlarını kullanın. Bu da tıpkı dokunmatik kadar rahat ve hızlı olacaktır!

Hangi programda çalıştığınız fark etmeksizin, Alt [+] F Dosya Seçeneklerini açar. Alt [+] E ise sizi Düzenleme seçeneklerine götürür.

Oturumunuzun sonunda tüm Google Chrome pencerelerini tamamen kapatmak istiyorsanız, Alt ve F4’e veya Mac kullanıcısıysanız Command [+] Shift [+] W’ya basın.

Görev çubuğuna sabitlediğiniz bir programın “Jump List”ini görmek isterseniz, Alt, Windows tuşu ve görev çubuğundaki [№] numarasına basmanız yeterli. Fareye gerek bile yok!

Tarayıcınızın adres çubuğuna, ulaşmak istediğiniz sitenin tam adını yazmaktansa, sadece adını yazın (örneğin Facebook) ve Ctrl Enter komutunu kullanın. Bu komut www. ve .com’u kendisi ekleyip, sizi doğrudan siteye yönlendirecektir.

Windows tuşu + A, Windows 10 yüklü tüm cihazlarda Bildirim Merkezi’ni açar.

Windows tuşu ve B’ye basarak Bildirim Merkezindeki ilk ikonu seçebilirsiniz. Başka bir ikon seçmek için de yön tuşlarını kullanabilirsiniz

data-ad-slot="2534044947">
Bu yazı 1134 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
SANKO PARK'TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR | Paylasalim.net: […] post SANKO PARK’TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR first appeared on
2020-08-21 07:49:19
yorum ikonu
Genç DJ'ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor | Paylasalim.net: […] post Genç DJ’ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor first appeared
2020-08-21 07:48:57
yorum ikonu
2020-08-05 07:26:37