Bursalı’ya dünyanın en saygın iş ödüllerinde 2 ödül birden

bursaliya-dunyanin-en-saygin-is-odullerinde-2-odul-birden
Paylaş
 

Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı,global markası Nuacotton ile iş dünyasının uluslararası düzeydeki en büyük ödüllerinden biri olan ve çeşitli kategorilerde dünyanın en başarılı kurumlarının ödüllendirildiği American Business Awards’da2 ayrı ödüle layık görüldü.

Bu yıl 17’ncisi düzenlenen organizasyonda Bursalı, sektörde pek çok ilke imza attığı Nuacotton markası ile “Tüketici Ürünleri – Ev Ürünleri”kategorisinde Altın ödüle, “Tüketici Ürünleri- Yılın İnovasyonu”kategorisinde ise Bronz ödüle layık görüldü. Oldukça zorlu rakipleri geride bırakan Bursalı, Altın ödül ile Türkiye’de bu ödülü almaya hak kazanan 24. firma oldu.
Bursa,12.08.2020 – Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, Ar-Ge ve tasarıma dayalı yenilikçiçalışmaları ile gurur verici işlere imza atmaya devam ediyor.
Bursalı, iş dünyasının uluslararası düzeydeki en büyük ödüllerinden biri olan ve çeşitli kategorilerde dünyanın en başarılı kurumlarının ödüllendirildiği American Business Awardsyarışmasında 2 ayrı ödüle layık görüldü.

Dünyanın en saygın iş ödülleri arasında gösterilen ve bu yıl 17’ncisi düzenlenen organizasyonda Bursalı, sektörde pek çok ilke imza attığı Nuacottonmarkası ile “Tüketici Ürünleri: Ev Ürünleri” kategorisindeAltın, “Yılın İnovasyonu: Tüketici Ürünleri Endüstrileri” kategorisinde ise Bronzödüllerine layık görüldü.
Oldukça zorlu rakipleri geride bırakan Bursalı, elde ettiği Altın ödül ile Türkiye’de bu ödülü almaya hak kazanan 24. firma oldu.

“Hedefimiz: Nuacotton ile her zaman bir adım önde olmak”
Pandemi sebebiyle bu yıl online olarak gerçekleştirilen ödül töreninde konuşma yapan Bursalı İcra Kurulu Başkanı Alper Bursalı, böylesine prestijli bir yarışmada 2 ödül birden aldıkları için büyük mutluluk yaşadıklarını ifade ederek; “Dünyanın en prestijli iş ödülü olan American Business Awards’dan 2 ödül almanın eşsiz gururunu yaşıyoruz.Dünya hızlı bir şekilde değişiyor ve şirketimiz, yenilik odaklı projeleriyle bu değişikliklere ayak uyduruyor.Bursalı olarak hedefimiz, global markamız Nuacotton ile her zaman bir adım önde olmak. Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerimizin geliştirdiğiNuacottonGreen Hijyenik ürünlerini dünyanın dört bir yanına sunarak, güncel ihtiyaçları karşılıyoruz.Bu ödüllerin asıl sahibi olan bütün çalışma arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Alper Bursalı; “Şirket olarak, ileri teknoloji ile geliştirdiğimiz ürünlerde, özellikle verimliliğe ve katma değere odaklanmış durumdayız. Sürekli iyileştirme anlayışıyla da daima gelecek odaklı adımlar atmaktayız. Nuacottonmarkamız için geliştirdiğimiz ürünler, tüm dünyada büyük ilgi görüyor. Mevcut pazar payımızı ve ürün çeşitliliğini artırmaya odaklanarak, ülkemize ve sektöre katma değer sağlamaya devam etme hedefindeyiz” dedi.

Türkiye’nin tekstil sektöründeki ilk ve tek Ar-Ge & Tasarım Merkezi unvanını elinde bulundurduklarını da aktaran Bursalı, bu alandaki çalışmaları sürdürülebilir kılarak bilgiye ve teknolojiye yatırım yapmaya devam edeceklerini kaydetti.

Nuacotton‘mucizevi’ ürün gamıyla beklentileri yeniden şekillendirdi
Bursalı’nın dünya çapındaki markası Nuacotton ile özellikle son kullanıcıya faydalı ürünler sunmak amacıyla, pek çok yeni teknolojinin uygulandığı ürünler geliştiriliyor.Gold, Silver, Bronz ve Green olmak üzere 4segmentte geniş ürün yelpazesi bulunanNuacotton ailesine son olarak; patentli, mucizevi mikrokapsülleri ile, bakteri ve mikropları önleyen“NuacottonGreen HijyenikSerisi” katıldı.

NuacottonGreen Hijyenik ürünleri, özellikle pandemi döneminde beklentileri yeniden şekillendiriyor. Şirket, diğer antibakteriyel ürünlerin aksine,tamamen doğal içeriklerden oluşturulan antibakteriyel solüsyonu mikrokapsülasyon teknolojisi ile birleştirerek sektör açısından ‘mucizevi’ olarak nitelendirilebilecek bir ilke imza atıyor. Ürünler, antibakteriyel özelliğini 20 yıkamaya kadar koruyor;bakteri, virüs, mantar ve küfün gelişmesini ve çoğalmasını engelliyor, kötü kokuyu ve leke oluşumunu önlüyor.

Bursalı Hakkında:
Dünyanın birçok bölgesinde ürün ve hizmetleri bulunan Bursalı, çağın gerekliliklerine uygun modern yönetim anlayışı, bilgiyi & teknolojiyi kullanma becerileri, yaşadığı topluma ve sektöre değer katacak yenilikçi hamleleriyle, gelecek yolculuğunu sürdürmektedir.
3 kuşaktır tekstil sektöründe faaliyet gösteren Bursalı, 2000’li yılların başından itibaren yeni sektörlere girmiş ve sürdürülebilirliği olan başarılı çalışmalar neticesinde de yoluna ilk günkü inanç ve azimle devam etmektedir.
Küresel düzeydeki güçlü hedefleri doğrultusunda yüksek kaliteye sahip inovatif ürünler geliştirerek, ülkemize ve dünya ekonomisine katma değer sağlayacak çalışmalara yoğunlaşan Bursalı, tekstil sektöründe Türkiye’nin ilk ve tek Ar-Ge & Tasarım Merkezi unvanına sahiptir.
Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı, dünyanın da bu alanda ilk 10 şirketi arasında yer alan Bursalı bünyesinde, 750’nin üzerinde personel istihdam edilmektedir.
Şirket; bugün itibariyle Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ülkeleri ve Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere, 50’den fazla ülkeye yenilikçi ürünlerini ulaştırmaktadır.
Üretim faaliyetlerinin her bir kademesinde ‘insan’ ve ‘çevre’ prensipleri doğrultusunda hareket eden Bursalı; Ar-Ge & ihracat öncelikli üretim modeli, yenilikçi tasarımlı geniş ürün gamı ile sektörde öncü konumda yer alıyor.

data-ad-slot="2534044947">
Bu yazı 69 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
SANKO PARK'TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR | Paylasalim.net: […] post SANKO PARK’TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR first appeared on
2020-08-21 07:49:19
yorum ikonu
Genç DJ'ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor | Paylasalim.net: […] post Genç DJ’ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor first appeared
2020-08-21 07:48:57
yorum ikonu
2020-08-05 07:26:37