Büyü Öğreten İki Melek Harut Ve Marut Nerede

Paylaş
 

Büyü Öğreten İki Melek Harut Ve Marut Nerede…

Uzun yıllar önce Allah Harut ve marut isimli iki meleği Babil şehrine gönderdi. Görevleri isteyenlere büyü öğretmektir. Fakat büyü öğrenmek isteyen kişilere bunu öğretirken bu bilgilerin karşılığının cehennem olduğunu söylemeden kimseye büyü öğretmezlerdi. Harut ve Marut’un bu hikayesi kuranda şöyle anlatılıyor.

“İnsanlara sihir öğretiyorlar ve Bâbil’de Harut ve Marut’a, bu iki meleğe indirilen şeyleri öğretiyorlardı. Halbuki o ikisi “biz ancak ve ancak sizi denemek için gönderildik, sakın sihir yapıp da kâfir olmayın!” demeden kimseye birşey öğretmezlerdi. İşte bunlardan karı ile kocanın arasını ayıracak şeyler öğreniyorlardı.

Yemin olsun ki, büyüyü her kim satın alırsa, onu alanın ahirette bir nasibi olmayacağını da çok iyi biliyorlardı. Hakkiyle bilselerdi, uğruna canlarını sattıkları şey ne çirkin bir şeydi. Allah bu ayetlerle Harut ve Marut isimli iki meleği insanalrı denemek için gödnerdiğini ve onlardan öğrenilen büyüleri yapmanın tek karşılığının cehennem olduğunu söylüyor.

Fakat bir çok insan cehennemi kabul edip harut ve marut isimli iki meleğin öğrettiği büyüleri yaparak kendilerini sonsuza kadar lanetlemiş oldular. Eski kitaplarda anlatılanlara göre bu iki melek insanalrın kötü huylarını , insanalrın yalancı olduklarını gördüler ve Allaha biz onlarda daha iyiyiz neden onları bizden üstün tutuyorsun diye sordular. Allahta bu iki meleğe insanların nefsi olduğunu söyledi. Sonrada sizede nefis vericem eğer günah işlerseniz sizide azaba çarptırıcam dedi.

 

Harut ve Marutta bunu kabul ettiler.fakat nefs sahibi olduklarında ikiside bir çok günah işledi sonundada azaba çarptırıdılar. İkisininde cezası dünyada bir mağarada kıyamede kadar baş aşağı asılmak oldu. Harut ve marut bir mağarada baş aşağı asılı kalma cezası aldılar. Aynı zamanda Allahın verdiği görevi tamamlayarak kıyamete kadar cehennemi kabul edenlere büyü öğretmeye devam ediyorlar. Eski alimler bu mağaranın şam yakınlarında bir yerde olduğunu ve ancak büyük çaplı büyüler yapan ve cinniler tarafından haber verilmiş büyücülerin o mağaraya gidip harut ve maruttan bilgi edinebileceklerini söylüyorlar.

Bu yazı 191 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
SANKO PARK'TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR | Paylasalim.net: […] post SANKO PARK’TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR first appeared on
2020-08-21 07:49:19
yorum ikonu
Genç DJ'ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor | Paylasalim.net: […] post Genç DJ’ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor first appeared
2020-08-21 07:48:57
yorum ikonu
2020-08-05 07:26:37