Cumartesi ve pazar kısıtlama olacak mı

cumartesi-ve-pazar-kisitlama-olacak-mi
Paylaş
 

Sokağa çıkma yasağı bu hafta var mı? Cumartesi ve pazar kısıtlama olacak mı?
“Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?” sorusunun yanıtı 4-5 Temmuz tarihlerinde dışarı çıkmak durumunda olan kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki, bu hafta sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?

Geçtiğimiz haftalarda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sınav günlerinin öğrencilere ayrılması amacıyla LGS ve YKS günlerinde sınırlı sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurmuştu. Sınavların tamamlanmasının ardındansa bu hafta kısıtlamanın uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu oldu.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?
Bu hafta sonu yani 4-5 Temmuz tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıp uygulanmayacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yok, dolayısıyla bu hafta sonu kısıtlamanın uygulanması beklenmiyor.Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli açıklamalarda bulunurken kısıtlamaya ilişkin yeni bir bilgi aktarmadı.

65 YAŞ ÜSTÜ KISITLAMASI TAMAMEN KALKACAK MI?
Sağlık Bakanı Koca, 65 yaş üstü vatandaşların 10.00-20-00 saatleri arasındaki sokağa çıkma serbestisinin değişip değişmeyeceğine yönelik soruya karşılık, “Bununla ilgili herhangi bir gündem olmadı ama şunu söyleyebilirim; Büyüklerimizle ilgili özellikle bu kısıtlamanın devam etmesi gerektiğini Bilim Kurulu öneri olarak söylüyor. Çünkü özellikle vefat edenlerin, yoğun bakım ve entübe olan hasta sayımızın yaş ortalamasının giderek arttığını görüyoruz.” açıklamasında bulundu.
Gençlerin bu virüsü kolay ve hatta belirtisiz taşıdığını ve bunun yaşlılar açısından daha büyük risk oluşturduğuna işaret eden Koca, bu nedenle de kısıtlamanın devamından yana olduklarını bildirdi.

data-ad-slot="2534044947">
Bu yazı 120 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
SANKO PARK'TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR | Paylasalim.net: […] post SANKO PARK’TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR first appeared on
2020-08-21 07:49:19
yorum ikonu
Genç DJ'ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor | Paylasalim.net: […] post Genç DJ’ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor first appeared
2020-08-21 07:48:57
yorum ikonu
2020-08-05 07:26:37