DENİZDE KEŞFEDİLEN 10 BÜYÜK CANAVAR

Paylaş
 

DENİZDE KEŞFEDİLEN 10 BÜYÜK CANAVAR..

10 – Japon Örümcek Yengeci

Kimileri onun için yaşayan en çekici deniz canlısı diyor, Kimiyse onun için dünyalı değil o bir uzaylı diyor. Japon örümcek yengeci, Dünyanın en büyük yengeci ve dünyanın en büyük eklembacaklısı olma özelliğini elinde bulunduruyor.

 

9 – Dev Pasifik Athapotu
Dev pasifik ahtapotu , Kafadan bacaklılar sınıfının büyük bir üyesidir. Ağırlık rekoru 272 kg’dır. Bir kolunun uzunluğu 9 m olabilir. Köpekbalığı bile avlayabilirler.

8 – Büyük Beyaz Köpekbalığı
Filmlerede konu olan büyük beyaz köpek balığının boyu yaklaşık 6 -7 metre civarındadır. Ağırlığı ise 1.5 – 2 ton arasında değişiklik göstermektedir. Bu köpek balığının çenesi son derece kuvvetlidir. Avlarını ısırdığı zaman kesinlikle ısırdığı yerdeki eti koparır.

 

 

7 – Büyük Camgöz
Büyük camgöz, dünyanın en büyük balığı olan balina köpek balığından sonra gelen, dünyanın 2’nci büyük balığıdır. 10 metre uzunluğa ve 3 ton ağırlığa ulaşabilir.

6 – Portekiz Askeri
Deniz anasına benzeyen ancak farklı bir türe ait olan bu canlı mor renklidir. Her ne kadar 30 cm uzunluğunda ve 12.7 cm genişliğinde de olsalar, dokunaçları 50 metre uzunluğundadır. Çok kuvvetli bir zehire sahip .

 

5 – Balina Köpekbalığı
Devasa büyüklüktedir ve bilinen en büyük balina köpek balığı 13,7 m ve ağırlığı 36 tondur. Ortalama 9 m büyüklüğündedir ancak bunun iki katı büyüklükte olanlarına da rastlandığı yönünde raporlar bulunmaktadır.

4 – Aslan Yelesi Denizanası
Aslan yelesi denizanası , bilinen en büyük denizanası türüdür.Kaydedilen en büyük örneği, 1870’de bir körfezde kıyıya vurmuş şekilde bulunmuştur.

 

3 – Fin Balinası
Oluklu balina yada fin balinası Gök balinadan sonra yaşayan ikinci büyük balina, ikinci en büyük canlı türüdür ve 27 metreye kadar büyüyebilirler.

2 – Dev Mürekkepbalığı
Şimdiye kadar ölçülmüş olan en büyük mürekkepbalığı 1888’de Yeni Zelanda’da karaya vurmuş olan 19 metre uzunlukta bulunan ve ağırlığı bir tonu aşan bir mürekkepbalığıdır

1 – Mavi Balina
Dünya üzerinde yaşayan en büyük hayvanın mavi balina olduğu bilinmektedir. Olgun bir mavi balinanın uzunluğu kuyruk kısmından baş kısma kadar yaklaşık 23 metre ila 30 metre arası değişmektedir. Ağırlığı ise yaklaşık 150 tondur.

Bu yazı 65 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
SANKO PARK'TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR | Paylasalim.net: […] post SANKO PARK’TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR first appeared on
2020-08-21 07:49:19
yorum ikonu
Genç DJ'ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor | Paylasalim.net: […] post Genç DJ’ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor first appeared
2020-08-21 07:48:57
yorum ikonu
2020-08-05 07:26:37