Fenerbahçe, Nenad Bjelica’ya 2 milyon euro maaş ödeyecek

Paylaş
 

Fenerbahçe, Nenad Bjelica’ya 2 milyon euro maaş ödeyecek
Fenerbahçe yönetim kurulu, bugün yapacağı toplantıda teknik direktörlük konusunu netleştirecek. Ali Koç’un bizzat görüşüp anlaşma sağladığı Bjelica’nın isminin toplantı sonunda açıklanması beklenmiyor. Öte yandan sarı-lacivertlilerin, genç teknik adama yıllık 2 milyon euro maaş ödeyeceği belirtildi.

 

Fenerbahçe’de yönetim kurulu bugün bir araya gelecek. Kulüp binasında öğleden sonra sosyal mesafe kuralına uygun olarak yapılması beklenen toplantıdan sonra yaşanacak yansımalar camiada merakla bekleniyor. En önemli gündem maddesi, Ersun Yanal’ın istifasıyla boşalan teknik direktörlük koltuğuna kimin oturacağı konusu.
Kulüp Başkanı Ali Koç’un yönetim kuruluna yeni teknik direktör konusunda bilgilendirme yapacağı, bugüne kadar teknik direktör seçimiyle alakalı olarak yürüttükleri çalışmaları aktaracağı belirtildi.

 

İSİM AÇIKLANMASI BEKLENMİYOR
Kulüpte teknik direktörlük koltuğu için en kuvvetli aday olarak öne çıkan Hırvat Nenad Bjelica’yla bizzat telefon görüşmesi yaptığı bilinen Başkan Ali Koç’un bu isimde karar kılsalar bile salgın nedeniyle içinde bulunulan olağanüstü koşullardan dolayı kararlarını bugün açıklaması beklenmiyor. Bjelica’nın ismi açıklansa bile seyahat kısıtlaması olduğu için Türkiye’ye gelemeyecek. Gelse bile Hırvat teknik adamın KYK yurtlarında 14 günlük karantina süreci yaşamasını istemeyen yönetimin bu nedenle açıklamayı daha uygun bir zaman diliminde yapması muhtemel.

 

YARDIMCI ANTRENÖR TÜRK OLACAK
Bir başka önemli konu ise göreve getirilecek teknik adamın Türk yardımcısının kim olacağı. Bu konuda çeşitli isimler ortaya atılırken, bugün bu isimlerin de masaya yatırılacağı biliniyor. Toplantıdaki bir diğer önemli konu ise koronavirüs krizinin ardından gelir gider dengesindeki sapmalar ve buna bağlı olarak amatör şubelerin bütçeleri… Toplantıda amatör şubelerin kaderi büyük oranda belli olacak. Kadın basketbol, erkek ve kadın voleybol başta olmak üzere tüm branşlarda pahalı transferlerin azaltılması, öze dönme çalışmalarına ağırlık verilme kararının çıkması kesin gibi.

 

MAAŞI 2 MİLYON EURO
Ünlü gazeteci Nicolo Schira, Fenerbahçe’nin görüştüğü Hırvat teknik adama 2022 yılına kadar sözleşme teklif ettiğini ve yıllık da 2 milyon euro ücret önerdiğini yazdı.Kaynak: Hürriyet

Bu yazı 96 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
SANKO PARK'TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR | Paylasalim.net: […] post SANKO PARK’TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR first appeared on
2020-08-21 07:49:19
yorum ikonu
Genç DJ'ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor | Paylasalim.net: […] post Genç DJ’ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor first appeared
2020-08-21 07:48:57
yorum ikonu
2020-08-05 07:26:37