Gökyüzünden Düşüp Hayatta Kalan 8 İnsan

gokyuzunden-dusup-hayatta-kalan-8-insan
Paylaş
 

Gökyüzünden Düşüp Hayatta Kalan 8 İnsan…

Eğer bir uçaktan paraşütsüz atlarsanız ve yere çakılırsanız, hayata kalma şansınız çok küçük bir ihtimal olacaktır. Sanırım kimse bunun aksini iddia edemez. Fakat birazdan bu videoda göreceğiniz insanlar, bu küçük hayatta kalma ihtimalini gerçeğe dönüştürmüş. Gökyüzünden düşüp hayatta kalan inanılmaz insanlarla tanışın.

8- Juliane Koepcke
Juliane Koepcke’in 1971’de bindiği uçakta 93 yolcu bulunmaktaydı. Şanssız kadının uçağına, havalandıktan tam 1 saat sonra Amazon ormanları üzerinde yıldırım düştü ve uçağın yakıt deposu yandı. Uçak 10 bin kilometreden balta girmemiş ormanların içine düştü ve mürettebat dahil uçaktaki tüm yolcular öldü. Fakat koltuğundan hiç kalmayan Juliane Koepcke hayatta kalabilmişti. Sık ağaçlara sahip Amazon ormanları, uçağı düşüş esnasında yumuşatmıştı. Düştükten sonra tam 9 gün boyunca yürüdü ve yardım aradı. Issız ormanda tek başına hayatta kaldı. En sonunda oduncular tarafından baygın halde bulundu ve kurtarıldı.

7- Michael Holmes
2007 yılında 24 yaşındaki Michael Holmes uçakla yaklaşık 4 bin 500 metre yükseklikten atladı. Talihsiz adam yere 1.500 metre yakınlarında paraşütünü açmayı çalıştı fakat başarısız oldu. Paraşüt açılmadığı için adam saatte yaklaşık 160 kilometre hızla zemine doğru serbest düşüşe geçti. Fakat Michael Holmes böğürtlen ağacının üzerine düştü şansına düştüğünde sadece bileği kırılmıştı. Böğürtlen ağacı adamın düşüşünü inanılmaz şekilde yumuşattı ve sadece kırık bir bilek ile adamı hayatta tuttu.
6- Alan Magee
Amerikan havacı 1943 yılında bir görev için Fransa’ya gönderilmişti. Bir uçuşu sırasında kaza geçiren amerikan havacı 6.000 (bin) metreden Nazairre tren istasyon’unun cam kaplı çatısına düştü. Vücudunun çoğu yerinde kırıklar ve kesikler olan havacı bu kazadan sonra mucizevi bir şekilde hayatta kalmayı başardı.

5- Dave Hodgman
Dave Hodgman 1985 yılının Mart ayında Avustralya’da gösteri yapmak isteyen bir guruba üye oldu. Gurup 2500 metre yükseklikten atladı, her şey yolunda giderken 760 metre yükseklikte Hodgman paraşütünü açtı ancak tam üstünde başka bir paraşütçünün olduğunun farkında değildi. İki akrobatın paraşütleri birbirine dolanarak zarar gördü. Hodgmanın paraşütü kullanılamaz hale geldi ikili birbirine sarılarak aynı paraşütle yere indi. Diğer paraşütün sahibi Frank kazadan ufak tefek sıyrıklarla kurtulurken, Hodgman ağır yaralandı 3 ayda kendini zorla toparlayan hodgman 3 ay sonunda tekrardan göklerde atlayış yapmaya devam etti.
4- Pilot Cliff Judkins
Pilot Cliff Judkins, 1963 yılının Haziran ayında yerden 4.500 metre yükseklikte F-8 uçağı ile ilerlemekteydi. Fakat F-8 uçağında yakıt ikmali hatasından kaynaklanan bir arıza sonucu pilot uçağı ani bir hareketle terletti. Cliff Judkins uçaktan çıktığında paraşütü açmaya çalışsa da paraşütünü açamadı. Pilot güçlükle bilincini kontrol etti ve deniz yüzeyine inmeyi başardı. Deniz düştüğünde paraşüt adamın hayatını kurtardı ve adam kendine geldiğinde en yakın sahile yüzmeye çalıştı. Kurtarıldığında vücudunun pek çok yerine kırıklar bulunuyordu.
3- Vesna Vulovic
Yugoslavya hava yollarına ait bir uçak Stokholm’den Belgrad’a giderken teröristler tarafından kaçırıldı. Teröristler uçakta bomba patlattılar. Patlama esnasında uçaktan fırlayan Vesna Vulovic 33.000 (bin) metreden şans eseri karla kaplı olan bir dağa düştü. Uçaktan sağ kurtulan tek insan olarak tarihe geçti. Vulovic istemeden de olsa paraşütsüz en yüksek atlayışı gerçekleştirerek Guinness rekorlar kitabınada girdi.

2- Ivan Chisov
1942 yılının ocak ayında Almanların saldırısı sonucunda Sovyet Teğmen Chisov’un uçağı infilak etti. 6700 metre yükseklikten uçağından atlamak zorunda kalan Teğmen sürmekte olan saldırılardan korktuğu için paraşütünü yere çok yaklaşınca açmaya kararı verdi.
1- Luke Aikins
Luke Aikins profesyonel bir serbest gökyüzü dalışçısı. 2016 yılında 7 bin 620 metre yükseklikten paraşütsüz atlayarak yeni bir rekor kırmıştır. Luke Aikins paraşütü olmadan 7 bin 620 metre yükseklikteki uçaktan kendini aşağıya bıraktı.

data-ad-slot="2534044947">
Bu yazı 108 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
SANKO PARK'TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR | Paylasalim.net: […] post SANKO PARK’TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR first appeared on
2020-08-21 07:49:19
yorum ikonu
Genç DJ'ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor | Paylasalim.net: […] post Genç DJ’ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor first appeared
2020-08-21 07:48:57
yorum ikonu
2020-08-05 07:26:37