Görünce Kaçmanız Gereken Dünyadaki En Tehlikeli 6 Böcek Türü

Paylaş
 

Görünce Kaçmanız Gereken Dünyadaki En Tehlikeli 6 Böcek Türü…

Böcekler ve tehlikeli canlılar söz konusu olduğunda boyutun hiç bir önemi yok. Etrafta binlerce milyonlarcası dolaşıyor. Bir çoğu zararsız olabilir ama istisnalar tabi ki var. Görünce Kaçmanız Gereken Dünyadaki En Tehlikeli 6 Böcek Türü videomuzda bu böcekleri sizler için derledik.

Dorylus Safari Karıncaları
Orta ve Doğu Afrika’da yaşayan bu karınca türü dünyanın en büyük karıncalarından biri. Bu korkunç canlıların bir diğer özelliği ise 22 milyon üyeye kadar varabilen koloniler halinde yaşamaları.

Vespa Mandarinia
Dev Japon eşekarısı olarak da bilinen Mandarian arıları Japonya’da yaşayan, en büyük ve korkulan arı türlerinden biridir. Yetişkin bir Vespa Mandarinia 5 cm boya erişebilir ve saatte 40 kilometre hızla uçabilir. Tehlikeli olmasının en büyük sebebi ise sahip olduğu iğnedir.

Çeçe Sineği
Bu korkunç böcek özellikle ısırığı ile bilinir. Taşıdığı Trypanosoma Brucei paraziti yüzünden uykuya neden olur. Bu tek hücreli parazit, çeçe sineği tarafından ısırıldığında insana geçer, derin bir uyku hali, konuşma bozukluğu, ateş ve kalp hastalıklarına sebep olur.

Triatominae Öpücük Böceği
Tahtakurusu familyasının alt ailesine ait olan bu böcek Brezilya ve Latin Amerika’da sıklıkla bulunur. Şagaz hastalığının bulaşmasında önemli rol oynar. İnsanların ağızlarının etrafında beslendiği için bu ismi alan öpücük böcekleri oldukça sinsi hayvanlardır ve evinizde kolaylıkla saklanabilir.

Belostomatidae Dev Su Böceği
Suda yaşayan, azılı ve ölümcül bu böcek türü kendi boyutundan büyük canlıları avlarlar. Soktuklarında meydana gelen acı ise, insanın hissedebileceği en şiddetli fiziksel acılardan biridir. Boyları 10 santimreteyi bulabilir.

Sivrisinek
Dünyanın en tehlikeli türlerinden biri sivrisineklerdir. 2500den fazla türü bulunan sivrisinekler, sıtma, sarı humma ve benzer hastalıklar yüzünden her yıl 1 milyon civarı insanın hayatını kaybetmesine yol açmaktadır.

Bu yazı 180 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
SANKO PARK'TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR | Paylasalim.net: […] post SANKO PARK’TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR first appeared on
2020-08-21 07:49:19
yorum ikonu
Genç DJ'ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor | Paylasalim.net: […] post Genç DJ’ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor first appeared
2020-08-21 07:48:57
yorum ikonu
2020-08-05 07:26:37