Her Gün Yaptığımız 12 Kişisel Temizlik Hatası

Paylaş
 

Her Gün Yaptığımız 12 Kişisel Temizlik Hatası…
Çoğu insan kendine bakmayı sever ve kişisel temizliğine özen gösterir. Ancak, her gün tekrarladığımız birkaç ciddi hata var ki bunlar gerçek anlamda sağlıklı olmamıza engel oluyor. Peki, bu hatalar neler ve bunların yerine neler yapabiliriz? Hadi cevabı birlikte bulalım!

Araştırmalara göre çoğu insan tırnak yeme alışkanlığından ancak 30’lu yaşlarında vazgeçebiliyor. Kimi zaman, duygusal ve zihinsel stres, tırnak yemeyi tetikleyebilir ve bu alışkanlık olumsuz duygularla başa çıkma yöntemi olarak kullanılabilir. Ancak, tırnak yemenin görünüşünüze faydadan çok zararı var.
Kulak temizliğinde kullanılan pamuklu çubuklar kulak zarına zarar vererek işitme kaybı ve diğer birçok kulak problemine de yol açabilir. Bunun yerine zeytinyağı kullanabilirsiniz.
Araştırmalara göre ortalama bir insanın ellerinde tuvaletten çıktıktan sonra mm² başına 8 bin bakteri bulunur. Ve ellerinizi yıkayıp bu bakterilerden kurtulmazsanız eninde sonunda bir yolunu bulup vücudunuza girerler.

 

 

Aynı diş fırçasını 2-3 aydan uzun bir süre kullanmak, kalp hastalıkları da dâhil ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarabilir. Dişlerinizi bu bakteri yuvasına dönmüş diş fırçasıyla fırçalamayın ve diş fırçanızı sık sık değiştirin. Diş fırçanız büyük olasılıkla ağzınızdaki her bir noktaya ulaşamaz. İşte bu noktada diş ipi devreye girer. Ulaşılması zor yerlerde gizlenmiş bakteriler temizlenmezse çürük, diş kaybı ve diş eti hastalıklarına neden olabilir. Amerikan Diş Hekimleri Birliği tarafından yapılan son çalışmalar florürün sağlığa olumsuz etkileri olduğunu gösteriyor. Çalışmalarda bu maddenin özellikle de çocukların diş sağlığını tehdit ettiği belirtiliyor.

 

Bu yazı 68 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
SANKO PARK'TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR | Paylasalim.net: […] post SANKO PARK’TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR first appeared on
2020-08-21 07:49:19
yorum ikonu
Genç DJ'ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor | Paylasalim.net: […] post Genç DJ’ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor first appeared
2020-08-21 07:48:57
yorum ikonu
2020-08-05 07:26:37