İltihabı Kurutuyor Yoğurtla birlikte Yerseniz

Paylaş
 

İltihabı Kurutuyor Yoğurtla birlikte Yerseniz…
Tek başına yenildiğinde müthiş bir antioksidan kaynağı olan kuru dut yoğurtla birlikte tüketildiğinde ise vücudunuzda mucizeler meydana getiriyor. Yapmanız gereken tek şey ise ev yoğurdunun üzerine bir avuç kuru dut ekleyip karıştırarak tüketmek. Mevsiminde aynı lezzeti taze dutla da yapabilirsiniz.

İşte kuru dutlu yoğurdun vücudumuza sağladığı muhteşem faydalar.
İlk olarak kanserden korur. Kuru dut Çin tıbbında uzun süre boyunca kansere karşı şifa amacıyla kullanılmıştır. Yapılan bilimsel çalışmalar sonucu da bu uygulamaların haklı olabileceği gösterilmiştir. Her gün bir avuç kuru dut yiyerek sağlığınızı garanti altına alabilirsiniz. Özellikle siyah dut son yıllarda kanser karşıtı meyveler arasında yer alıyor. Yoğurta ekleyeceğiniz bir avuç kuru dutla hem eşsiz bir lezzet yaşayacak hem de kanserden korunacaksınız.

 

Diğer bir faydası kan şekerini dengelemesi: Bilimsel çalışmalar göstermektedir ki kuru dut kan şekerini dengeler. İçerdiği posa (lif) sayesinde düzenli tüketiminde, kolesterol seviyelerini sağlıklı aralıklarda tutmaya yardımcı olur ve kalp sağlığını korur. İyi bir posa kaynağı olması aynı zamanda bağırsakların çalışmasına da olumlu katkılar sağlar.
En büyük faydalarından biriside bir antioksidan kaynağı olmasıdır. Dutun yaprağı, meyvesi ve sapı antioksidan bakımından son derece güçlüdür. Antioksidanlar serbest radikallerin hücreye verdiği hasarları önlerler. Kuru dutu birkaç farklı şekilde diyetinize ekleyebilirsiniz: Deminde bahsettiğimiz gibi Yoğurdun içine kuru dut ekleyip tüketebilirsiniz.

 

Özellikle tatlı krizini sağlıklı bir şekilde aşmak isteyenler içine biraz da toz tarçın eklediklerinde harika bir tatlı alternatifi olacaktır. Kuru dutu ceviz, fındık ya da badem gibi yağlı tohumlarla birlikte tüketip sağlıklı bir ara öğün haline getirebilirsiniz. Aynı zamanda kahvaltılarda da rahatlıkla tüketebileceğiniz kuru dutu porsiyon miktarına dikkat ederek tüketebilirsiniz.

 

Bu yazı 157 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
SANKO PARK'TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR | Paylasalim.net: […] post SANKO PARK’TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR first appeared on
2020-08-21 07:49:19
yorum ikonu
Genç DJ'ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor | Paylasalim.net: […] post Genç DJ’ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor first appeared
2020-08-21 07:48:57
yorum ikonu
2020-08-05 07:26:37