Kahramanmaraş polisi zamanla yarıştı öğrencileri KPSS’ye yetiştirdi

Paylaş
 

Kahramanmaraş polisi KPSS sınavı için okul önüne gelenlere uyarılarda bulunmasıyla kimliği olmayan, unutan ve eksik belgesi olan ile yanlış okula giden 54 kişi için zamanla yarıştı. Polis nüfus müdürlükleriyle kurduğu iletişim ağıyla anında TC numaralarını nüfusa bildirip, belgeleri hazırlattı, öğrencileri de seri şekilde önce nüfus idaresine, sonra da okullarına yetiştirdi.
Ülke genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta KPSS sınavı gerçekleştirildi.

Şehir polis ise adaylar için zamanla yarışıp ter döktü. Kimliği olmayan öğrencilerin nüfusa götürüp, fotoğraf çektirip ardından kimliklerini çıkartan polis, sirenlerini çalarak trafikte geçiş üstünlüğünü kullanarak öğrencileri son dakikalarda okula yetiştirdi. Aynı zamanda ana cadde ve bulvarda gördükleri öğrencileri de toplayarak okullarına götüren polis, onların rahatça ulaşmalarını sağladı.


Türkoğlu ilçesinden Kahramanmaraş’a gelerek Şehit Galip Ateşe İlköğretim okulunda sınava girmeye çalışan Abdullah Azad K. (17) polisin uyarısıyla kimliğini yanına almadığını, ilçede kaldığını fark etti. Sınav giriş saatçine 15 dakika kala okula gelen Azad K.’nın önce TC numarasını nüfusa bildiren polis, belgelerin seri şekilde hazırlanmasını sağladı. Ardından polis öğrenciyi önce fotoğrafçıya, sonra nüfusa ardından da okuluna yetiştirdi. Son saniyelerde okula koşarak giren Azad K. sınava alındı. 19 Mayıs lisesine kimliksiz gelen Melike Nur Y’de (18) yardımcı olan polis önce nüfusta kimliğini çıkarttı sonra 1 dakika kala okula yetiştirdi.
Polis ekipleri 14 öğrencinin nüfustan kimliğini çıkartıp okula yetiştirirken, kimliğini evde unutan 6 öğrencinin evinden kimliğini alıp okuluna götürdü. Yanlış okula giden ve sınava geçen kalan 34 öğrenciye de servis görevi yaparak yardımcı oldu. Toplamda 54 kişiyi sınava yetiştiren polise adaylar teşekkür etti.

data-ad-slot="2534044947">
Bu yazı 89 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM