Mucizenin Adı Dut Yaprağı Sütten 25 Kat Fazla Kalsiyum İçeriyor

Paylaş
 

Mucizenin Adı Dut Yaprağı Sütten 25 Kat Fazla Kalsiyum İçeriyor..

Öyle bir besin ki sütten 25 kat fazla kalsiyum ve ıspanaktan 10 kat fazla demir içeriyor. Düşünsenize kalsiyum ve demir ihtiyacınızın çoğunu bu bitkiden alabileceksiniz. Şeker sorununa gösterdiği fayda ise akıl almaz derecededir. Ucuz hatta bedava olduğu ve reklamı yapılmadığı için bilinmiyor. Mucizenin adı Dut Yaprağı:

Dut yaprağı en az dut meyvesi kadar sağlıklıdır. Bu yaprakları kaynatarak yapacağınız çay ise faydalarıyla sevindiriyor. Hazırlaması oldukça basit dut yapraklarını toplayıp kurutun. Porselen demlikte yarım litre su kaynatın. Kaynadıktan sonra altını kapatın ve üzerine 1 yemek kaşığı dut yaprağı ekleyip yarım saat demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra bu çayı gün boyu istediğiniz zaman içebilirsiniz. Günde 2 bardak dut yaprağı çayı içmenin vücuda sağladığı faydalar ise şunlar:
Karaciğer hastalığı olanlara iyi gelir. Yağlanmış ve toksin dolu olan karaciğeri temizlemek için günde 2 bardak dut yaprağı içmek iyi gelecektir. Ayrıca günde 2 bardak dut yaprağı çayı içmek vücuda zindelik ve direnç sağlar.

Yapılan araştırmalara göre dut yaprağından elde edilen özüt fil hastalığına karşı şifalı olduğu gözlemlenmiştir. Diş ağrılarından kurtulmak için dut yaprağı çayıyla gargara yapın. Dut yaprağı çayı ağrı giderici özelliğe sahiptir. Dut yaprağı çayının rahatlatıcı özelliğine hayran kalacaksınız. Bu çay zihnin ve bedenin gevşemesine yardımcıdır.
Ateş düşürücü etkisi vardır. Dut yapraklarından hazırlanan çayın tüketilmesi eteş düşürücü etkisini görmenizi sağlar. Bir diğer faydası ise idrar söktürücü olması böylelikle vücudunuzdaki ödemi atmanıza yardımcı olur.

Dut yaprakları tam bir kalsiyum deposudur. Dut içerisinde yüksek oranda K vitamini barındırır bu da kemik sağlığına oldukça iyi gelir. Kemik erimesi rahatsızlığı için önerilir. Dut meyvesi, birçok hastalığa iyi geldiği gibi romatizma ağrılarına, böbreklerdeki ağrılara, kansızlık, stres, yorgunluk gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Egzamayı tedavi eder.

Bu yazı 1779 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
SANKO PARK'TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR | Paylasalim.net: […] post SANKO PARK’TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR first appeared on
2020-08-21 07:49:19
yorum ikonu
Genç DJ'ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor | Paylasalim.net: […] post Genç DJ’ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor first appeared
2020-08-21 07:48:57
yorum ikonu
2020-08-05 07:26:37