Okullar ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanı açıkladı

Paylaş
 

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, uzaktan eğitim takvimine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan uzaktan eğitimin 31 Mayıs’a kadar devam edeceğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs tedbirleri çerçevesinde okullardaki eğitime ara verilerek başlatılan uzaktan eğitim sürecinin takvimine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Selçuk, uzaktan eğitimin 31 Mayıs’a kadar uzatıldığını duyurdu.

Selçuk, telafi eğitimiyle ilgili olarak sürecin planlandığını söyledi. LSG sınavı tarihi sorulan Bakan Selçuk, açıklamanın önümüzdeki pazartesi günü gerçekleşecek kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacağın belirtti.

Selçuk, ‘sınıf geçme nasıl olacak?’ sorusuna ise, “Sınıf geçme ile ilgili birinci dönemde alınan notlar geçerli olacak. Bir zayıf not olması durumu söz konusu ise herhangi bir şekilde sorumlu olarak üst sınıfa geçecekler” yanıtını verdi.

Bakan Selçuk’un açıklamaları şöyle;

Cumhurbaşkanımızın öncülüğüne Bakanlığımız uzaktan eğitim ve okullardaki koruyucu sağlık ürünleri ile ilgili üretime de kesintisiz devam ediyor.

Bakanlığımız bünyesinde Avrupa’nın birçok ülkesinin nüfusundan daha fazla öğrencimiz var. 1 milyon öğretmenimiz de görev alıyor. Dünya ülkelerinin birçoğundan daha kısa sürede uzaktan eğitime geçmenin faydalarını görüyoruz. Uzaktan eğitimin 31 Mayıs’a kadar devamı kararlaştırıldı.

“SINAVLAR İÇİN TÜM HAZIRLIKLARIMIZI ETRAFLICA YAPIYORUZ”

Sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz en hassas konumuz. Tüm hazırlıklarımızı etraflıca yapıyoruz. 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin EBA Akademik Destek Platformu’na yoğun talebinin farkındayız. Son birkaç gün içinde kayıt olan öğrenci sayısının da 1 milyona yaklaştığını da söyleyebiliriz.

EBA’da ilk 15 günde ders sayısı 650 bine yaklaştı. Öğrencilerimiz EBA ile zaman kavramından bağımsız olarak çalışmalarını sürdürebiliyorlar. Öğrencilerimizin ve velilerimizin bu zorlu süreçte yanlarında olmak için psikososyal desteklerimiz de devreye giriyor.

NORMALLEŞMEDEN SONRA TELAFİ EĞİTİMLER YAPILACAK MI?

Bakanlık olarak telafi eğitim sürecini planladık. Uzaktan eğitim, telafi eğitimi bir bütündür. Salgınla mücadele bizlere yeni ve önemli tecrübeler kazandırdı.

LSG SINAVI TARİHİ

LGS tarihiyle ilgili hafta başındaki kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanımız bir açıklama yapacak.

SINIF GEÇME NASIL OLACAK?

Sınıf geçme ile ilgili birinci dönemde alınan notlar geçerli olacak. Öğrencilerimiz not ortalaması kaç olursa olsun bir üst sınıfa geçecekler. Birinci dönemin notları geçerli. Bir zayıf not olması durumu söz konusu ise herhangi bir şekilde sorumlu olarak üst sınıfa geçecekler.

data-ad-slot="2534044947">
Bu yazı 113 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. ADALET ARAYAN ADİLE dedi ki:

    Sayın Bakanım;Burdan isim vermeden yazıyorum.Çünkü mağdur olanların çok olduğuna inanıyorum.Okul müdürlüğü yaparken 4 yılını dolduran okul müdürlerine ,tercih etmeleri takdirde aynı okuldan bir 4 yıl daha yöneticilik hakkı verilme söylentilerinizin hemen sonrasında bunu iptal edip yazılı hizmet puan uygulaması devreye sokuldu.Tamam olsun.Eğer bir okulda istenilen vizyonun işlemesi için 4 yıl yeterli diyorsanız olsun.Peki başka okul tercih etmek isteyipte açıkta kalan ve öğretmenliğe dönüş yapan okul müdürlerini tekrar okul müdürü olabilmeleri için niçin sınava tabi tuttuyorsunuz ki.HAdi ona da tamam bari 2023 yılına kadar sınavsız okul müdürlüğü için okul tercih hakkı tanısaydınız.Okul müdürlerine sahip çımayacak mısınız.HAdi bana sahip çıkmayınız ona da tamam da vizyon sahibi ,başarılı ve herkesin takdirini kazanmış okul müdürlerine bari sahip çıkınız.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
SANKO PARK'TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR | Paylasalim.net: […] post SANKO PARK’TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR first appeared on
2020-08-21 07:49:19
yorum ikonu
Genç DJ'ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor | Paylasalim.net: […] post Genç DJ’ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor first appeared
2020-08-21 07:48:57
yorum ikonu
2020-08-05 07:26:37