Özgürlük Heykeli’nin Bir Keresinde Ortadan Kaybolması ve Bilmediğiniz Diğer Sırlar

ozgurluk-heykelinin-bir-keresinde-ortadan-kaybolmasi-ve-bilmediginiz-diger-sirlarozgurluk-heykelinin-bir-keresinde-ortadan-kaybolmasi-ve-bilmediginiz-diger-sirlar
Paylaş
 

Özgürlük Heykeli’nin Bir Keresinde Ortadan Kaybolması ve Bilmediğiniz Diğer Sırlar….

Özgürlük Heykeli Fransız heykeltıraş Frédéric Auguste Bartholdi tarafından inşa edildi. Heykeli ve tabanını inşa etmek 500.000 doların üzerinde bir meblağa mal oldu. Bu, bugünün parasıyla yaklaşık 10.000.000 dolar ediyor. Asıl plan, heykelin inşaatını 1876 yılına kadar bitirmekti. Fakat inşaat süreci o kadar karmaşıktı ki planlanandan daha uzun sürdü. Heykel nihayet 17 Haziran 1885 tarihinde, 300’den fazla bakır parça halinde Fransa’dan Amerika’ya geldi. Bu demir parçaları, Fransız gemisi Isere’de 214 kasanın içine yerleştirdiler.

Bu arada Özgürlük Heykeli’ni yapmaktan neredeyse vazgeçtiklerini ve Boston’a koymayı planladıklarını biliyor muydunuz? ,1983 yılında bir anlığına ortadan kayboldu. Heykel bir zamanlar yeşil değildi. Özgürlük Heykeli bir heykel olsa da her zaman olduğu yerde durmuyor! Dünyanın en popüler semboli yapılarından birine bakalım. Özgürlük Heykeli hakkında bilmediğiniz ilginç şeyler olabilir.

data-ad-slot="2534044947">
Bu yazı 630 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

 1. Alican dedi ki:

  BUNU OSMALILAR YAPTIRMIŞTI,Bir elindede Kur’an vardı.
  Araya savaşlar gidi ve daha sonrada USA’ya gönderilmıştı.
  Hikâyesı uzun ya…
  Münih

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM