PUBG’ye Oyun Botları Gelecek

Paylaş
 

PUBG’ye Oyun Botları Gelecek

PUBG’de 7. Sezonun başlayacağı tarih belli oldu. Oyunun mobil versiyonunu 0.18.0 güncellemesi ile yenilenirken yapımcı firma şimdi de gözünü oyunun konsol versiyonuna çevirdi. Peki oyuna yenilik olarak neler geliyor? Detaylar haberimizde.

Şimdiye kadar getirdiği yeniliklerle kullanıcılarını fazlasıyla sevindiren PUBG’nin en çok mobil versiyonu oynanıyor. Bunda ilk olarak mobil sürümüyle oyun severlerin karşısına çıkmasının da elbette büyük payı var.

Ancak firma bilgisayar, Xbox ve PlayStation platformlarında da Unreal Engine 4 altyapılı motoru ile her geçen gün kendisini büyütmeye devam ediyor.

Gün geçtikçe daha çok kişinin ilgi gösterdiği yapımın yeni sezonu değerlendiren firmanın direktörlerinden Joon Choi, önemli yeniliklere dair açıklamalarda bulundu. Choi, PUBG oyuncularının genel beceri seviyesini de değerlendirdiği konuşmasında şunları söyledi:

“Son 3 yılda, birçok oyunda olduğu gibi, oyuncularımızın sahip olduğu genel beceri seviyesinin önemli ölçüde arttığını gördük. PUBG’nin en başarılı oyuncuları, becerilerini ve kendilerini geliştirmeye devam ediyor.”

“Karşılaşmalarda birçok yeni oyuncunun kimseye hasar veremediğini ve hiçbir kimseyi öldüremeden oyundan elendiğini sık sık görüyoruz. Bize uzun zamandır oyuncular arasındaki seviye farkının bazı oyuncular için daha zorlu bir oyun deneyimi yaşattığını söylüyorsunuz. Bunu çözmek adına planımız hakkında konuşmaya hazırız.”

Buna göre tüm bu sebeplerden ötürü PUBG’nin yeni sezonu ile birlikte botlar da konsollarda yerini alacak. Şimdiye kadar mobil sürümde bulunan botlar, “yapay saldırganlar” olarak adlandırılacak. Botların yeni oyuncuları eğitmesi bekleniyor.

Normal oyuncular gibi davranacak olan botlar; mermilerin yönlerini, tuzakları ve çevresel diğer faktörleri göz önünde bulunduracak. Böylece tecrübesiz oyuncular gerçekçi bir eğitimden geçmiş olacaklar.

Tuzak kurma, tuzaklara karşı korunma, alan savunması yapma ve saklanma gibi temel bilgiler de yeni oyuncuların botlar sayesinde öğreneceği konular olacak. Zira PUBG yönetimi, oyuncuların daha yüksek hayatta kalma süresine sahip olmasını istiyor.

Battle Royale karşılaşmalarında yüksek performans gösteren kişiler için söz konusu olmayacak bu özellik, daha çok silah kullanma ve savaşma yetenekleri düşük olan oyuncuları hedef alacak.

 

data-ad-slot="2534044947">
Bu yazı 152 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
SANKO PARK'TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR | Paylasalim.net: […] post SANKO PARK’TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR first appeared on
2020-08-21 07:49:19
yorum ikonu
Genç DJ'ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor | Paylasalim.net: […] post Genç DJ’ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor first appeared
2020-08-21 07:48:57
yorum ikonu
2020-08-05 07:26:37