Sevimli Fakat Sizi Öldürebilecek Olan 8 Hayvan

Paylaş
 

Sevimli Fakat Sizi Öldürebilecek Olan 8 Hayvan…
Bazı hayvanlar ne kadar şirin gözükse de, doğasında oldukça yırtıcı olabiliyor. Bu hayvanlar gördüğünüzde belki hemen yanına gidip sevmek isteyeceksiniz fakat bizim tavsiyemiz biraz mesafeli davranın. Hadi gelin sevimli görünümlerinin yanında öldürücü olan hayvanları inceleyelim.

8- Kuğu
Kuğular her ne kadar zararsız gözükse de, aslında özellikle çiftleşme dönemlerde oldukça saldırgan ve tehlikelidir. Bu hayvanlar genelde çiftleşme döneminde bölgeci olurlar. Yani bir kuğu gördüğünüzde yanlarına yaklaşmanız tehlikeli olabilir. Çünkü bu hayvanın çiftleşme döneminde olup olmadığını kestirmek zordur. Hayvan kendi bölgesini korumak isteyebilir ve size zarar verebilir.

7-Su Aygırları
Su aygırları sahip oldukları iri cüsseleri ve kabul edilebilir sevimlilikleriyle o kadar da yırtıcı durmuyor. Fakat bu hayvanlar her sene aslanlar, kaplanlar, köpek balıklarından çok insan öldürmekte. Fakat şöyle de bir gerçek var; insanlarda oldukça fazla su aygırı katletmekte. Bu canlılar oldukça agresif tavırlar sergilemekte ve 5 tona yaklaşan ağırlıklarıyla öldürücü olabilmektedirler. Büyük cüsselerine rağmen saatte 50 kilometre hıza çıkabiliyorlar ve insanlar için büyük tehdit oluşturmaktalar.

6- Slow Loris
Slow Loris bir Lemur türüdür. Bu hayvanın gözlerine baktığınızda ” ne kadarda tatlı ” diyebilirsiniz. Fakat Slow Loris’i kızdırırsanız, sizden intikamını kötü bir şekilde alacaktır. Slow Loris, her hangi bir tehlike anında ya da biri ona saldırdığında koltuk altlarından zehirli bir ter salgılar. Saldırmadan öncede ürettiği bu teri yalar. Ağzında tuttuğu bu zehirli tükürüğü ile ise avının üstüne atlayıp küçük ısırıklar bırakmaya çalışır. Size vereceği zehir kısa sürede vücudunuzun durmasına yol açacaktır. Çeşitli ülkelerde, bu hayvan evcil hayvan olarak satılıyor ama bir farkla. O da bu hayvan satılmadan önce dişleri sökülüyor.

5- Balon Balığı
Balon balıklarının özellikle yavruları oldukça tatlıdır. Ama son zamanlarda sıkça haberlere konu alan bu deniz canlısının nam-ı pekte iyi değil. Çünkü pek çok ölümcül vakaya karışmış durumdalar. Bu deniz canlısının sahip olduğu zehir oldukça güçlüdür ve kas felci, nefes darlığı, dolaşım yetmezliği gibi hastalıklara neden olur. Özellikle güçlü dişleri ile bir parmağı kopartabilir. Fakat pek çok insan bu balığın zehirli olduğunu bilmediğinden, lezzetli eti yüzünden bu balığı yemektedir.

4- Yunuslar
Yunuslar insanların televizyonlarda gördüğü gibi çok insan canlısı hayvanlar değildir. Aksine okyanusların en tehlikeli hayvanları arasında yer alırlar. Fakat günümüzde televizyonlar da hep eğitimli yunusları izlediğimiz için insanlar yunusların çok insancıl hayvanlar olduğunu düşünürler. Fakat yunuslar köpek balıklarından bile tehlikeli hayvanlardır. Özellikle denize giren dalgıçlar ayrıca dikkat etmeleri gerekir çünkü bugüne kadar yunuslar yüzlerce dalgıca cinsel istismar da bulunmuşlardır.

3- Koalalar
Koalalar çok sakin ve yalnız hayvanlardır. Fakat her tatlı hayvanın bir kötü yanı vardır. Koalaların kendileri arasındaki kavgaları çok şiddetli geçmese de Koalalar köpeklerden ve insanlardan nefret ederler. Örnek olarak 2014 yılında Güney Avustralya’da Mary Anne Forster isimli kadının köpeğine agresif bir koala saldırmıştır. Kadın köpeğini koaladan kurtarmaya çalışırken koala kadının ayağını ısırmıştır. Kadın koala’nın elinden kendi çabalarıyla zorla kurtulmuştur.

2- Kunduzlar
Kunduzlar çoğu insana tatlı gelse de bir o kadar da tehlikeli hayvanlardır. Jilet gibi keskin dişleri bile onlardan uzaklaşmamız yeterli bir sebeptir. Kunduzlar tarafından her yıl onlarca insan ölmektedir. Örnek olarak bir adam Belarusta balıkçılıkla hayatını sürdürmektedir. Kunduzlar balıkçıya saldırarak atar damarından ısırmışlardır ve ölümüne sebep olmuşlardır.

1- Cehennem İnekleri
Bazı inekler tonton ve zararsız olurken bazı ineklerde terör estirebiliyor. Biz bunlara cehennem inekleri diyoruz. Amerikalılar bu ineklere Heck inekleri yada Nazi inekleri diyorlar. Çünkü bu cehennem inekleri bilinçli olarak ve kasten insanları öldürüyorlar. Bu ineklere bakmak çok zor olduğu gibi herkesi kolayca öldüre bilmeleri insanları korkutuyor. Yanlarına çok yaklaşmadan bakımları sağlanmakta.

 

Bu yazı 106 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
SANKO PARK'TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR | Paylasalim.net: […] post SANKO PARK’TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR first appeared on
2020-08-21 07:49:19
yorum ikonu
Genç DJ'ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor | Paylasalim.net: […] post Genç DJ’ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor first appeared
2020-08-21 07:48:57
yorum ikonu
2020-08-05 07:26:37