Sıradan Bir Adam, Tarihin En Büyük Canavarına Nasıl Dönüştü Rostov Kasabı’nın Hikayesi

Paylaş
 

Sıradan Bir Adam, Tarihin En Büyük Canavarına Nasıl Dönüştü Rostov Kasabı’nın Hikayesi..

Yıl 1978, Sovyetler Birliğindeyiz.Tam olarak bugünki ismiyle Ukrayna’dayız. Tarihin gördüğü en ruh hastası katil, bu topraklarda dünyaya geldi. Yakalanması tam 12 sene sürdü, mahkemeye bir kafesin içinde getirildi, olayı araştıran ekibin başındaki isim gördüklerinden sonra kendine gelemedi ve hastahaneye kaldırıldı. Chikatilo, böyle bir isimdi.

Tarih; 22 Aralık 1978. Yelena Zakotnova ismindeki 9 yaşındaki bir kız kayboldu.Yelena, en son orta yaşlı bir adamla birlikteyken görülmüştü. 2 gün süren araştırmalar, 24 Aralık 1978’de Yelena Zakotnova’nın cansız bedeni, Gruşevka nehrinde bulunduğunda sona erdi.

Soruşturma kapsamında daha önce benzer bir suç işlemiş olan Alexandr Kravçenko tutuklandı.Alexandr’ın evinde yapılan aramalarda kan lekeleri tespit edildi. Yapılan incelemelerde kanın hem Alexandr’ın eşiyle hem de Yelenayla aynı grup olduğu anlaşıldı. Yıllar sonra testlerde hata olduğu anlaşılacaktı. Alexandr, 22 Aralık günü öğleden sonra karısı ve komşularıyla evde olduğunu söyledi.Alexandr’ın komşuları da bu iddayı doğruladı. Ama polisler Alexandr’ın bu cinayeti işlediğinden emindiler o yüzden önce komşulara baskı yapıp verdiği ifadeleri değiştirmelerini sağladılar daha sonra da Alexandr’ın üzerine gidip cinayeti itiraf etmeye zorladılar. Alexandr ifadesini baskı altında verdiğini söylese de idam cezası almaktan kurtulamadı, Alexandr idam edileceği güne kadar hapishanede ölümü bekleyecekti.

 

data-ad-slot="2534044947">
Bu yazı 197 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
SANKO PARK'TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR | Paylasalim.net: […] post SANKO PARK’TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR first appeared on
2020-08-21 07:49:19
yorum ikonu
Genç DJ'ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor | Paylasalim.net: […] post Genç DJ’ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor first appeared
2020-08-21 07:48:57
yorum ikonu
2020-08-05 07:26:37