Tıp dünyası bu mucizeyi konuşuyor Aspirini Suda Bekletirseniz

Paylaş
 

Bu video sayesinde aspirinin mucizelerine tanık olacak bu kullanımları sayesinde ona karşı bakış açınızı değiştireceksiniz. Tıp dünyası bu mucizeyi konuşuyor. İşte aspirinin mucizevi kullanımları:

1-Akne ve sivilceleri yok ediyor: Sivilce ve siyah noktalarınızdan kurtulmaya ne dersiniz. Üstelik bunu yaparken sadece 1 adet aspirin ve 3 damla limon suyu kullanacaksınız. Aspirin akneleri kurutur bunun için 1 adet aspirini bir tabağa alın üzerine 3 damla limon damlatın. Yumuşayan aspirini ezin sivilce ve akneler üzerine sürün birkaç dakika sonra soğuk suyla ovalayarak yıkayın ve kısa sürede sivilcelerden kurtulun. Ayrıca ıslattığınız aspirini biraz balla karıştırarak siyah noktalarınız üzerine sürüp kurumasını bekleyin ardından ovarak çıkarın ve siyah noktalardan kısa sürede kurtulun.

2-Saç kepeğini azaltır. Saç kepeği görünüm olarak sizleri üzebilir. Ancak bitkisel yağlar ve aspirin saç kepeğini kısa sürede geçirir. Saç kepeğini önlemek için 2 adet aspirini ezin ve günlük kullandığınız şampuanın içine koyun ve bu şampuanla saçlarınızı yıkayın farkı göreceksiniz.
3-Ayak nasırını hafifletir. Aspirin ölü hücreleri yumuşatarak cildin soyulmasına yardımcı olur. 5 adet aspirin yarım yemek kaşığı taze limon suyu ile karıştırın ve bu karışımı nasırın üzerine uygulayın. 15 dakika sonra nasırın üstündeki ölü deri kolayca soyulur.

4-Böcek ısırığını geçirir. Sıcak havalarda böcek ve sinek ısırıkları maalesef çoğalıyor. Bu ısırıklarda bölgenin şişliğini azaltmak için aspirin kullanabilirsiniz. Bir adet aspirini bir tatlı kaşığı su ile yumuşatarak sinek veya böcek ısırıklarına uygulayın.
5-Kıyafetlerdeki ter lekesini çıkarıyor. Aspirinin bu kullanımını mutlaka uygulamalısınız. Özellikle yazları oluşan kıyafetlerdeki sarı ter lekeleri moralimizi bozar. Ilık suda erittiğiniz 2 adet aspirini ter lekesi olan gömleklerinize uygulayın yaklaşık yarım saat beklettikten sonra çamaşır makinesinde yıkayın inatçı lekelerden eser kalmayacak.

6-Çiçekleri canlandırır. Şimdiki yöntemi uyguladığınızda vazodaki çiçekleriniz haftalarca capcanlı kalacak. Bunun için vazoya bir miktar su koyun ve içine 1 adet aspirin bırakın sonrasında çiçeklerinizi bu suya koyun ve canlılığı görün. Bunu saksı çiçekleriniz içinde uygulayabilirsiniz sulama suyuna 1 adet aspirin atmanız yeterli.

data-ad-slot="2534044947">
Bu yazı 4315 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
SANKO PARK'TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR | Paylasalim.net: […] post SANKO PARK’TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR first appeared on
2020-08-21 07:49:19
yorum ikonu
Genç DJ'ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor | Paylasalim.net: […] post Genç DJ’ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor first appeared
2020-08-21 07:48:57
yorum ikonu
2020-08-05 07:26:37