Torku-Üniversite İşbirliği İlk Mezunlarını Verdi

torku-universite-isbirligi-ilk-mezunlarini-verdi
Paylaş
 

Sabah diploma öğleden sonra iş

Öğrenci kabulüne 2016-17 akademik yılında başlayan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nde eğitim hayatlarını başarıyla tamamlayan ilk öğrenciler diplomalarını aldı. Mühendislik Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinden oluşan ilk mezunlar, diplomalarını aldıkları günTorku’da işbaşı yaptı

Üniversite tercihlerini mezuniyetten sona iş garantisi veren Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nden yana kullanan ve İngilizce Yeterlilik Sınavı’nı geçerek 1’inci sınıftan eğitimlerine başlayan öğrencilerden ilk grupeğitimlerini başarıyla tamamladı.Eğitim hayatları boyunca staj yeri aramak zorunda kalmayan öğrenciler, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin kurucusu olan Anadolu Birlik Holding bünyesindeki 45 üretim tesisi, satış organizasyonu, pazarlama gibi iş hayatının tüm unsurlarını kapsayanalanlarda teorik eğitimlerinipratiğe dökmüş olmanın rahatlığıyla mezun oldu.

Covid-19 salgını nedeniyle mezuniyet töreni düzenlenemezken aileleriyle birliktekampüse giden öğrenciler, diplomalarını Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mikdat Çakır ve Anadolu Birlik Holding CEO’su Taner Taşpınar’ın ellerinden aldı. Üniversitenin sağladığı güvence sayesinde uzun iş arayışlarına girmeleri gerekmeyen öğrenciler, sabah diplomalarını alıp öğleden sonra ise Anadolu Birlik Holding’in bünyesindeki Konya Şeker’in iştiraki Torku’da işlerinin başına geçti. İş hayatına ilk adımı atan gençler, Anadolu BirlikHolding ile Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin imzaladığı bir diğer protokol çerçevesinde bir yandan çalışırken diğer yandan da yüksek lisans eğitimlerine devam etmeyi planladıklarını söylediler.

İlk mezunlara diplomalarını vermenin gururunu yaşadıklarını söyleyen Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, “2016’da kapılarını açan üniversitemizden İngilizce yeterlilik sınavını geçerek birinci sınıftan başlayan evlatlarımızı mezun ettik. Kendilerini ve ailelerini tebrik ediyor, okul hayatlarındaki gibi başarılı olmalarını diliyoruz” dedi.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mikdat Çakır da konuşmasında “Eğitim burslarından faydalanan öğrenci oranı ile Türkiye’deki tüm üniversiteler arasında 2’nci sırada yer alıyoruz. Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin bu tabloyu 206 üniversite arasından sıyrılarak oluşturması ayrıca gurur vericidir” ifadelerini kullandı.

Anadolu Birlik Holding CEO’su Taner Taşpınar ise “Eğitimleri boyunca destek olduğumuz kardeşlerimiz bugün aynı çatı altında işlerine başladılar. Hani futbolda, basketbolda bir tabir vardır; altyapıdan oyuncu çıkarmak. Konya Şeker’in altyapıdan çıkardığı ilk cevherler arkadaşlarımız olacak. Genç kardeşlerimizi tebrik ediyor, Anadolu Birlik Holding’deki yeni mesai arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyorum” şeklinde konuştu.

Mezunlar ve ailelerini telefonla arayarak tebrik edenPANKOBİRLİK Genel Başkanı, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı Recep Konuk öğrenciler ve ailelerine şunları söyledi;“2016’da Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin ilk öğrencileri ile eğitime başlaması vesilesi ile düzenlenen törende tüm öğrencilerimizin ailelerine evlatlarınız bize emanet demiştik. 4 yıl göz açıp kapayana kadar geçti. Biz ailelerimizin emanetine sahip çıktık, evlatlarımız da sorumluluklarına sahip çıktılar ve diplomalarını aldılar. Şimdi emanet alma sırası onlarda. Çiftçinin işi, aşı, markası, ülkemizin gıda güvenliği, tüketicinin güvenilir ve sağlıklı gıdaya erişim hakkı için gösterdiğimiz gayret, meslek büyükleri ile birlikte onlara emanet. Eğitimlerini Konya Şeker çatısı altında Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nde sürdürüp, Torku Ailesine gelecek yıllarda katılmaya devam edecek “çekirdekten yetişme” gençlerimizle bu yarışta adımlarımız daha hızlı ve büyük olacak.”

data-ad-slot="2534044947">
Bu yazı 50 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
SANKO PARK'TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR | Paylasalim.net: […] post SANKO PARK’TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR first appeared on
2020-08-21 07:49:19
yorum ikonu
Genç DJ'ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor | Paylasalim.net: […] post Genç DJ’ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor first appeared
2020-08-21 07:48:57
yorum ikonu
2020-08-05 07:26:37