Yemek Yerken Su İçermisiniz

Paylaş
 

YEMEK YERKEN SU İÇEBİLİR MİSİNİZ…

Sağlık söz konusu ise, hastalıkları önlemek, tedavisiyle uğraşmaktan daha öne çıkar. Bu yüzden gün içindeki zararlı alışkanlıkları bilmek ve bunlardan uzak durmak önemlidir. Yemek yediğinizde su içmek gerçekten sağlığa zararlı mıdır, yoksa bu sadece bir sağlık efsanesi midir? Bazı uzmanlar, aynı anda yemenin ve içmenin kilo vermenizi önlediğini söylerken, diğerleri suyun mide asidini seyrelttiğini belirtiyor. Haydi, şimdi yemek yerken su içmenin bize ne etkisi olduğunu beraber öğrenelim.
Bazı insanlar yemek yerken su içmenin midedeki asidi azalttığını düşünür. Yani eğer mide asidi seyrelirse, yemeği yeterince iyi sindiremeyiz.
Sindirim süreci henüz çatalı ağzınıza sokmadan başlar. Yiyeceğiniz yemeği düşünürken, ağızda tükürük salgılanır. Aslında, su mideye sadece bardaktan içtiğiniz su şeklinde girmez, aynı zamanda yediğiniz yiyeceklerde de bulunur. Örneğin, portakal, ahududu ve ananasta % 87 su vardır. Araştırmalar, bazı gıdaların aslında midede asit düzeyini azaltabildiğini, ancak sonrasında seviyenin hızlı bir şekilde normale döndüğünü göstermiştir.

Yemek yerken su içmenin birçok avantajı vardır. Katı yiyecekleri yumuşatmaya ve parçalamaya yardımcı olur, böylece vücudunuz besin maddelerini daha iyi emebilir. Su dışkıyı yumuşattığı için kabızlığı da önler.

Sadece 2 bardak su içmenin hem erkek hem de kadın metabolizmasını % 30 artırdığı kanıtlanmıştır. Ve metabolizma hızınızın artması, size enerji artışı olarak geri döner. Su, besinlerin emilimine yardımcı olur. Gıda maddelerinden aldığınız diğer besinlerle birlikte mineralleri ve vitaminleri çözer. Su, idrar ve dışkı yoluyla vücudunuzdan toksinlerin atılması için hayati önem taşır.

 

data-ad-slot="2534044947">
Bu yazı 315 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
SANKO PARK'TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR | Paylasalim.net: […] post SANKO PARK’TA HARCAMALARINIZ PARAYA DÖNÜŞÜYOR first appeared on
2020-08-21 07:49:19
yorum ikonu
Genç DJ'ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor | Paylasalim.net: […] post Genç DJ’ler Avrupa Müzik Listelerini Yokluyor first appeared
2020-08-21 07:48:57
yorum ikonu
2020-08-05 07:26:37